Fenomen kojarzony z Polską – Fiat 126P

Fiat 126P, powszechnie znany jako Maluch, jest autem które wywodzi się z Włoch, gdyż właśnie tam rozpoczęła się jego produkcja. Ten model jest jednak od wielu lat kojarzony przede wszystkim z naszym polskim państwem.

Obecnie maluch to taka motoryzacyjna perełka, symbol dawnych czasów, model, którego dzisiaj już się nie produkuje. Warto jednak zauważyć, że produkacja zakończyła się w Polsce dosyć późno, bo dopiero w 2000 roku.

Maluch to niewielkie autko charakteryzujące się silnikiem czterosuwowym, dwoma cylindrami, mocą na poziomie 23-30 km, mechaniczną skrzynią biegów, pojemności do 21 litrów, a także maksymalna rozwijaną prędkością 120 km na godzinę. Jest to model ekonomiczny, łatwy w prowadzeniu, wszędzie da się nim zaparkować.

Wątpliwości mogą zaistnieć natomiast, co do kwestii bezpieczeństwa, jednak to w dużym stopniu zależy o dbałości o samochód, indywidualnego traktowania przez właściciela. Niemniej jednak, pojazd do dzisiaj może poszczycić się całą rzeszą fanów i zwolenników, którzy mają do niego prawdziwy sentyment.

www.pinb.czest.pl