Jak pozbyć się kaca?

Każdy, chociaż rac przeżył w swoim życiu kaca. Kac to nic innego jak złe samopoczucie, które następuje po kilku godzinach od momentu spożycia alkoholu.

W dzień „po” najczęściej odczuwa się: suchość w ustach – pragnienie, ból głowy i mięśni, światłowstręt, bezsenność, brak apetytu lub zwiększone łaknienie, nudności, nadwrażliwość na hałas biegunka, problemy z koncentracją, ogólne osłabienie, dreszcze i depresja. Przyczyną kaca jest zatrucie aldehydem octowym, odwodnienie, niedobór glutaminy i witaminy B12 oraz hipoglikemii.

Jak się pozbyć nieprzyjemnych objawów? Sposobów w Internecie na pozbycie się kaca jest bardzo wiele. My przedstawiamy te, które na pewno działają.

Po pierwsze nawadniaj swój organizm – wypij szklankę soku pomidorowego lub wodę z cytryną. Picie dużej ilości powinno cię postawić na nogi.

Możesz również spróbować wypić kawę. Po solidnym nawodnieniu organizmu weź pobudzający prysznic – na przemian oblewaj się ciepłą i zimną wodą, to pobudzi twoje krążenie.

Na pewno nie masz ochoty na wysiłek fizyczny, ale uwierz, że warto przejść się na dług spacer, pojeździć na rowerze lub chociaż przebiec parę kilometrów–to pobudzi cały organizm.

www.trojfazowy.pl