Walizkowy savoir-vivre

Zasady savoir-vivre to nie tylko ogłada przy stole czy na salonach. Dotyczy także doboru odpowiedniej walizki do rodzaju odbywanej podróży. Szczególnie tyczy się to ludzi biznesu, polityki czy innych osobistości.

Znajomość zwyczajów i reguł grzeczności w tej dziedzinie jest szczególnie przydatna jeżeli znane osoby podróżują i nie chcą aby ich zdjęcia z nieodpowiednio dobraną, popularną „reklamówką” w dłoni wychodzących z samolotu obiegły wszystkie czasopisma i gazety. Każda podróż zgodnie z zasadami etykiety powinna mieć dobrze dobraną i idealnie spakowaną walizkę. Zarówno jak lecimy samolotem, podróżujemy pociągiem, samochodem czy statkiem nasza torba powinna być dopasowana do sytuacji w jakiej się znajdujemy i do celu podróży.

Ludzie biznesu raczej nie byliby poważani jadąc na konferencję z pomiętą i starą torbą sportową. Tak samo sportowiec dziwnie wyglądałby podróżując w dresie z biznesowym kufrem. Czy to jedynie bagaż podręczny czy większy bagaż główny zawsze powinien mieć odpowiedni styl i wygląd.