Zapraszamy na wesołą ulicę

„Ulica Sezamkowa” to bajka, którą uwielbiają wszystkie dzieci, jeszcze dzisiaj prezentowana jest na różnych kanałach i stacjach dla najmłodszych, uczy, wychowuje i bawi, czasami również i rodziców. Co ciekawe pierwotnie był to amerykański program telewizyjny, jednak zyskał popularność na całym świecie, będąc prototypem dla innych, podobnych obrazów.

„Ulica Sezamkowa” nadawana jest od 1969 roku, aż po dziś, ma więc niewątpliwie imponującą historię. Cała koncepcja opiera się na wykorzystaniu pluszowych zabawek, które w połączeniu z prawdziwymi aktorami przeżywają wspaniałe przygody i tworzą niezwykły świat dla dzieci.

Powstało ponad 20 wersji językowych tego znanego programu, w Polsce pierwszy raz wyemitowano ją na TVP 2, w pierwszej połowie lat 90’. Najbardziej znane postacie to Kermit, Bert, Ernie, Ciasteczkowy Potwór, czy Elmo.

Co ciekawe stworzono wiele alternatywnych wersji „Ulicy Sezamkowej”, wykorzystującej znane wszystkim postacie i motywy, które miały służyć dzieciom między innymi do nauki języka.

www.fahnen.pl