Morfologia może nam wiele powiedzieć

Wielu ludzi nie lubi pobrania krwi, bo igła, bo krew, bo ukłucie. Prawda jednak jest taka, że w większości przypadków to nasz strach wyolbrzymia to wszystko, a te kilka sekund poświęconych na pobranie krwi, może być bardzo pomocne w ocenie naszego stanu zdrowia. Wbrew pozorom wykonanie takiej morfologii może lekarzowi wiele powiedzieć o kondycji naszego organizmu, a co się z tym wiąże, może się okazać, że dzięki temu, podejmiemy niezbędne działania na czas.

Zobaczmy jak to działa

Przede wszystkim powinniśmy się przekonać jak wiele informacji lekarz jest w stanie wyciągnąć poprzez sprawdzenie niepozornie wyglądających wyników morfologii.

Może się dowiedzieć, czy w naszym organizmie panuje jakiś stan zapalny, chociaż nasze dobre samopoczucie w ogóle na niego nie wskazuje. Do tego będzie wiedział, czy mamy odpowiednią ilość krwinek czerwonych, czy nie mamy czasami problemów z krwią, czy nie pojawiły się jakieś niepokojące objawy polegające na zbyt wysokim stężeniu cholesterolu. Jeśli lekarz spojrzy na te wyniki w całości, to będzie w stanie określić, czy nasze osłabienie bierze się z niedoboru żelaza, czy może zaczyna się w naszym organizmie dziać coś poważniejszego.

Do tego jeszcze mocz

Jeśli już zdecydowaliśmy się w końcu zrobić badania morfologii, to warto wykorzystać swoją obecność w ośrodku zdrowia i złożyć do badania swój mocz.

Wbrew pozorom z niego lekarz także będzie w stanie sporo odczytać na temat naszego zdrowia, a co się z tym wiąże, może się okazać, że w porę wychwyci jakieś zagrożenie. Dlatego też tak ważne jest to, aby zarówno morfologię, jak i mocz badać systematycznie, najlepiej raz do roku, bo wówczas będziemy mieli pewność, że wszelkie nieprawidłowości zostaną odkryte na czas i błyskawicznie będziemy mogli podjąć niezbędne leczenie. Koniecznie zobaczmy co dokładnie możemy uzyskać z takich badań i planujmy, aby je regularnie wykonywać. Zwłaszcza, że raz na rok możemy je zrobić bezpłatnie, a więc nic nie tracimy, a tak naprawdę możemy tutaj tylko zyskać.

Do tego na wyniki takich badań nie trzeba zbyt długo czekać, a więc praktycznie od razu będziemy mogli uzyskać informację co się dzieje, czy jesteśmy zdrowi, czy jednak powinniśmy wykonać jakieś dokładniejsze, bardziej specjalistyczne badania.

www.primastudio.pl