Wycieczki trzydniowe

Im starsze są dzieci tym bardziej zaczynają podążać za grupą rówieśniczą powoli odsuwając się od swoich rodziców. Obcowanie z własnym towarzystwem przedkładane zostaje ponad to dorosłe, domowe. Ilość czasu spędzanego z koleżankami i kolegami może być duża, jednak zawsze za mała. Dzieci i młodzież szkolna pragną tego kontaktu i każda z form umożliwiających kolejne takowe spotkania jest wspaniała i satysfakcjonująca.

Dlatego też pojawia się wielka chęć organizowania i uczestniczenia w wycieczkach klasowych, nie tylko wychodzących poza mury szkoły, ale także, a może przede wszystkim takich, wymagających kilkudniowego opuszczenia rodziców i domu. Traktowana najczęściej troszkę w formie nagrody, mobilizująca do właściwego zachowania się a także do nauki stanowi wielki bodziec i olbrzymią radość dla młodego człowieka. Tak naprawdę nie jest ważne czy trasa wycieczki będzie na wschód czy na zachód, w góry czy nad morze, daleko czy blisko, ważne, aby była kilkudniowa, dawała możliwość spędzania wspólnie czasu nie tylko w dzień, ale także w nocy. Te wspólne wieczory oraz długie nocne rozmowy to jest to, co stanowi o atrakcyjności danego wyjazdu.

Oczywiście ważna jest także ciekawa i atrakcyjna trasa podróży, ale na pewno jest to czynnik drugoplanowy dla szkolnych dzieci.