Życie w walizce

Niektórzy ludzie ze względu na swój zawód czy sytuację życiową tak często podróżują, że walizka mieści ich najcenniejszy dobytek jaki posiadają. To znaczy nie wszyscy posiadają tylko to co noszą w swojej torbie, raczej chodzi tu o to, że nie mają swojego stałego miejsca gdzie mieliby możliwość gromadzić swoje rzeczy tak jak robią to ludzie, którzy mają swój dom w jednym miejscu. Ci „walizkowicze” mają swój dom właśnie w jednej bądź kilku torbach plus na koncie bankowym.

Takie życie nie należy do łatwych. Ciągła zmiana miejsca i spanie ciągle na różnych łóżkach nie jest zbyt zdrowe ani przyjemne. Jest to niestety nieuniknione w takich profesjach jak pilot, stewardessa, piloci wycieczek, audytorzy i wiele innych, których zawód związany jest z nieustannym przemieszczaniem się.

Jest także sporo na świecie ludzi bezdomnych z różnego powodu, którzy dosłownie mają wszystko co posiadają w walizce. Ci ostatni można o nich powiedzieć, że noszą przy sobie „całe, swoje życie”. Taki tułaczy tryb życia jednak nie jest dla człowieka naturalny i po pewnych czasie czy ktoś ma taki zawód czy wylądował na ulicy zaczyna mocno doskwierać i odbija się na zdrowiu człowieka.