Jak zapobiegać chorobom cywilizacyjnym

Choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca, otyłość, zawał serca, nadciśnienie tętnicze, niewydolność żylna i żylaki, to choroby charakterystyczne dla współczesnego świata. Dotykają coraz większą część społeczeństwa. Rozwijają się wraz z postępem cywilizacyjnym: pojawieniem się nowych technologii i udogodnień. To choroby groźne, którym można zapobiec. Jeśli zależy Ci na tym, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim nastaw się na zmianę trybu życia.

Sprzymierzeńcem występowania chorób cywilizacyjnych jest zła dieta i brak aktywności fizycznej. Musisz wobec tego nastawić się na solidną dawkę ruchu w postaci pływania, joggingu, marszu lub jazdy na rowerze. Dodatkowo musisz również zwrócić uwagę na swoją dietę. Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne powinieneś spożywać produkty zdrowe, pełnowartościowe i nierzadko ekologiczne. Stawiaj na dużą dawkę owoców i warzyw.

Dostarczaj organizmowi produkty pełnoziarniste, z dużą zawartością błonnika. Unikaj stosowania suplementów diety. Wszystkie potrzebne witaminy i minerały znajdziesz w produktach spożywczych. Nie stosuj wobec tego sztucznej chemii. Staraj się żyć zdrowo, w zgodzie ze sobą i potrzebami Twojego organizmu.